SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ekologiczne, świeże i tanie. Lasy Państwowe zapraszają po choinki

fot. Lasy Państwowe

Pachnąca lasem choinka prosto od leśniczego. Jak co roku Lasy Państwowe zapraszają po naturalne, ekologiczne drzewka. – Nie trzeba jechać daleko za Warszawę – mówi Maciej Pawłowski, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.

Najbliżej pod Warszawą choinkę będzie można kupić w nadleśnictwie Drewnica. W przyszłym tygodniu ruszy sprzedaż. Będzie można przyjechać, samemu wybrać tę choinkę. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, będzie mógł ją sobie samemu wyciąć. Jeśli chodzi o ceny, to w Lasach Państwowych są relatywnie tanie. Dużo tańsze niż te, które możemy kupić na bazarach miejskich. Koszt takiej choinki to jest między 30 a 50 zł – tłumaczy Maciej Pawłowski.

Cena drzewka pokrywa koszty hodowli oraz transportu z lasu – do domu wieziemy je sami.

W naszym regionie są to głównie świerki pospolite, ale mamy też jodłę, daglezję. W niektórych miejscach cieszą się popularnością choinki sosnowe. Oczywiście na plantacji drzewka są pakowane w worek, żeby łatwo było je przewieźć samochodem – wyjaśnia Pawłowski.

Drzewka pozyskuje się z planowanych przez leśników przerzedzeń wykonywanych jako cięcia pielęgnacyjne oraz ze specjalnych plantacji choinkowych.

Mamy gwarancję, że są to drzewa świeże, bo są na bieżąco wycinane, więc postoją długo. Pochodzą z miejsc specjalnie do tego przeznaczonych. Ich wycięcie w żaden sposób nie wpływa negatywnie na lasy, więc możemy być spokojni, że mając w domu taką naturalną choinkę, nie uszczuplamy zasobów leśnych naszego kraju – wskazuje.

Zanim wyruszymy na takie leśne zakupy – zajrzyjmy do Internetu.

Na stronach internetowych nadleśnictw można znaleźć informację o tym, gdzie i w jakich godzinach będzie prowadzona sprzedaż. Dla przykładu w nadleśnictwie Drewnica będzie sprzedaż prowadzona od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9-15 – mówi rzecznik.

W tych godzinach można przyjechać albo pod siedzibę nadleśnictwa albo bezpośrednio na plantację.

Czytaj też:

Św. Mikołaj odwiedził mieszkańców Płocka. Zobacz fotorelację z pokazu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone