SŁUCHAJ ONLINE
MENU

E-nauczanie. „Dzieci muszą mieć zapewniony komfort pracy”

fot. Pexels

Dzieci muszą mieć zapewniony komfort pracy. Dopiero wtedy będą przyswajały wiedzę – mówiła w Radiu dla Ciebie psycholog Marzena Martyniak. Gość audycji „Jest Sprawa” skomentował nakaz Ministerstwa Edukacji w sprawie wprowadzenia obowiązkowego e-nauczania. Od środy lekcje są prowadzone tylko przez platformy cyfrowe.

Najmłodsi potrzebują teraz wsparcia – mówiła Martyniak. – Jeżeli chcemy żeby dziecko usiadło do pracy, to dobrze, żeby rozpoczynało ją w odpowiednim nastroju. Nie może być zdenerwowane ani zalęknione, ponieważ mózg nie przyswoi wiedzy, którą dziecko ma do opanowania – dodała.

Ekspertka powiedziała też, że w związku z pandemią koronawirsa należy na nowo ustalić swój plan dnia. – To pomoże w organizacji pracy dzieci – dodała. – Warto podzielić swój plan dnia na moduły: czas spędzany z dzieckiem, czas na pracę oraz czas wolny – proponowała psycholog.

Martyniak odniosła się do tego, że w kontekście pandemii koronawirusa rodzice powinni w szczególności wsłuchiwać się w potrzeby najmłodszych. – To my, rodzice, regulujemy emocje dzieci a nie odwrotnie. Naszym obowiązkiem jest pomóc im wyregulować ich emocje – tłumaczyła.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało, że zajęcia szkolne są zawieszone do 10 kwietnia. Do tego czasu nauczyciele będą prowadzili zdalne nauczanie.

Posłuchaj całej rozmowy:

Jest sprawa: Obowiązkowe e-nauka. W jaki sposób pomóc uczniom w przyswajaniu wiedzy?

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone