SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ruszyła aukcja w ramach zbiórki na leczenie prof. Zbigniewa Wawra

fot. https://zrzutka.pl/4j88p9

Dyrektor Łazienek Królewskich w Warszawie prof. Zbigniew Wawer zmaga się z nowotworem. Czeka go bardzo kosztowna terapia. Od 30 listopada do 16 grudnia odbywa się specjalna licytacja dzieł sztuki online na stronie www.artinfo.pl.

Aukcja zorganizowana została w Starej Oranżerii Łazienek. Pierwotnie miała zakończyć się 5 grudnia. Ostatecznie jednak potrwa do 16 grudnia, w formule online na stronie www.artinfo.pl.

Do pomocy dyrektorowi Łazienek Królewskich włączyli się również prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama – Agata Kornhauser-Duda, przekazując na aukcję wieczne pióro, broszkę oraz list z podziękowaniami dla nabywcy.

„Kultura dla człowieka kultury”

Wybitny historyk wojskowości prof. Zbigniew Wawer jest dyrektorem Łazienek Królewskich od 2017 roku. W latach 80. i 90. pracował w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk. Od 1991 roku jest współpracownikiem Telewizji Polskiej, zrealizował kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i kilkaset programów historycznych. Przez cztery lata był dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego, zaś na początku 2018 roku minister kultury Piotr Gliński powierzył mu stanowisko dyrektora nowo utworzonego Muzeum Łazienki Królewskie.

U prof. Wawra zdiagnozowano gruczolakoraka – złośliwy nowotwór trzustki, który jest jednym z najtrudniejszych w leczeniu. W Polsce jest możliwe jedynie leczenia paliatywne. Leczenie genowe lub eksperymentalne terapie za granicą są kosztowne. Zbiórkę środków można wesprzeć TUTAJ.

Informacje ws. przekazania przedmiotu na aukcję charytatywną „Kultura dla człowieka kultury” pod adresem e-mail: mzielska@o2.pl oraz pod nr tel.: 503 344 888.

Czytaj też:

Dyrektor Łazienek Królewskich walczy o zdrowie. Apel o wsparcie

Para prezydencka wsparła aukcję na rzecz dyrektora Łazienek [ZOBACZ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone