SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ostatni dzień akcji „Lot do domu”. Powroty m.in. z Pragi i Dublina

Lot do domu/fot. PAP/Mateusz Marek

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomniało na Twitterze, że niedziela 5 kwietnia to ostatni dzień akcji „Lot do Domu”. Tego dnia ma przylecieć do kraju siedem samolotów z europejskich lotnisk – m.in. Saint Helier na wyspie Jersey, Pragi czy Sztokholmu. Do tej pory w ramach operacji, do kraju wróciło ponad 55 tys. Polaków.

W niedzielę planowane są loty z Bergen, Dublina, Londynu i Saint Helier na wyspie Jersey, Pragi, Sztokholmu oraz Zurychu.

MSZ poinformował, że podczas 22 dni trwania akcji odbyło się 388 lotów z 71 lotnisk na całym świecie. Z lotów skorzystało ponad 55 tys. Polaków oraz ponad 2000 obywateli innych krajów, którzy mogli wziąć w niej udział na mocy unijnego mechanizmu obrony ludności.

Polski resort dyplomacji podkreślił, że już po zakończeniu akcji konsulowie nadal będą wspierać Polaków, którzy będą chcieli wrócić do domu. Ponadto – jak informował szef KPRM Michał Dworczyk – po zakończeniu „Lotu do domu” będą odbywały się jeszcze pojedyncze loty na mniejszą skalę.

Operacja „Lot do Domu” trwała od 15 marca, aby w związku z światową pandemią koronawirusa umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. W jej ramach organizowane były rejsy czarterowe z różnych regionów świata.

Za powrót do Polski podróżujący płacili zryczałtowaną stawkę – od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca LOT-owi polski rząd.

Czytaj też:

Lot do domu. Ponad 41 tys. Polaków wróciło do kraju od początku akcji

Koronawirus. Akcja „LOT do Domu”. Pierwszy specjalny rejs z Londynu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone