SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Za nami mistrzostwa kierowców autobusów. „Ważne bezpieczeństwo”

Mistrzostwa kierowców autobusów/fot. WTP

Na co dzień wożą tysiące pasażerów po ulicach Warszawy, w piątek zawalczyli o tytuł mistrza kierownicy. Na torze Jastrząb pod Radomiem odbył się Pierwsze Mistrzostwa Kierowców Warszawskiego Transportu Publicznego. Będziemy oceniać przede wszystkim bezpieczną jazdę – mówił rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert.

Kierowcy zmierzą się w kilku konkurencjach – mówi Tomasz Kunert. – Jazda slalomem przodem i tyłem, hamowanie awaryjne, jazda na płycie poślizgowej, wjazd i wyjazd z zatoki. Będą także konkurencje na symulatorach jazdy – wyjaśnia.

Sędziowie będą oceniać kierowców przede wszystkim pod kątem bezpiecznego przewożenia pasażerów – dodaje Kunert. – Precyzję w np. wjeździe do zatoki, czyli na ile ten wjazd jest dokładny, aby pasażerowie mogli wygodnie wsiąść i wysiąść. Hamowanie będzie oceniane pod tym kątem, jak w normalnym ruchu ulicznym, czyli autobus musi zatrzymać się w odpowiednim miejscu, ale nie tak, żeby pasażerowie czuli się jak „worki z ziemniakami” – tłumaczy.

W zawodach wezmą udział zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Swoje reprezentacje wyślą wszyscy przewoźnicy z Warszawy.

– Nasi kierowcy są już po ciężkich treningach, liczymy na zwycięstwo – mówi rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych Adam Stawicki. – Nasi kierowcy są wybitnymi profesjonalistami, którzy potrafią sobie poradzić w każdej sytuacji. Specjalne przygotowania odbyły się na lotnisku na Bemowie, więc trening został odbyty i myślę, że nie pójdzie na marne. Są tam delegowane dwa nasze autobusy, które będą uczestniczyły w tych zawodach. Połowa zawodników MZA to będą kobiety, które znane są ze swojej bardzo dobrej jazdy, bardzo płynnej, spokojnej – wskazuje.

Zwycięzca otrzyma bezpłatne szkolenie z doskonalenia jazdy. Zmagania będzie można oglądać w mediach społecznościowych WTP.

Czytaj też:

Metro na Gocław proekologiczne i ekonomiczne. Ratusz podał szczegóły

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone