SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Dziewięciu sportowców ze stolicy na paraolimpiadzie w Tokio

fot. flickr.com

24 sierpnia w Tokio rozpoczną się igrzyska paraolimpijskie, w których udział weźmie dziewięciu sportowców ze stołecznych klubów sportowych. Pięcioro zawodników jest regularnie wspieranych stypendiami sportowymi przez miasto.

Z najlepszymi sportowcami na świecie w paratenisie stołowym zmierzy się Dorota Bucław. Z kolei Kamil Otowski i Jacek Czech powalczą o medale w parapływaniu, a do wyścigu w parakolarstwie stanie Dominika Putyra, w parastrzelectwie zaś wystartuje Emilia Babska. Jeżeli chodzi o paraszermierkę, to spośród sześciorga reprezentantów Polski aż czterech to warszawiacy – Adrian Castro, Kinga Dróżdż, Michał Nalewajek i Dariusz Pender.

Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga przyznał, że przygotowania do startu w Japonii utrudniła pandemia COVID-19, co sprawiło, że zmniejszyła się znacząco szansa na weryfikację formy i porównanie się z innymi. – Dlatego w Tokio mogą zdarzyć się niespodzianki – ocenił.

Igrzyska przy pustych trybunach

Impreza dla sportowców niepełnosprawnych będzie odbywała się w czasie odnotowywanego wzrostu zachorowań na koronawirusa. – Dołożymy wszelkich starań, aby paraolimpijczycy nie zostali zarażeni wirusem – przyznał szef komitetu organizacyjnego Toshiro Muto.

Podobnie jak w przypadku wcześniej rozegranych igrzysk olimpijskich, wprowadzono różne środki bezpieczeństwa, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W wiosce dla sportowców obowiązkowe będzie zakładanie maseczek, utrzymywanie dystansu czy wykonywanie regularnych testów PCR. Jak zaznaczono w komunikacie, paraolimpijczycy mogą wejść do wioski olimpijskiej na siedem dni przed rozpoczęciem swoich zawodów. Miejsce igrzysk zaś muszą opuścić dwa dni po olimpijskim występie.

W poniedziałek ogłoszono, że rozpoczynające się 24 sierpnia w japońskiej stolicy igrzyska paraolimpijskie będą rozgrywane przy pustych trybunach. Wyjątek uczyniono dla dzieci w wieku szkolnym w ramach rządowego programu edukacyjnego. Paraolimpiada w Tokio potrwa do 5 września.

Czytaj też:

„Boli mnie, że nie byłem na podium”. D. Kowaluk dla RDC o złocie w Tokio

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone