SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Agata Rzędowska z RDC jurorką międzynarodowego konkursu

Agata Rzędowska/fot. mat. prasowe

Agata Rzędowska, prowadząca w Radiu dla Ciebie autorską audycję motoryzacyjną „Szybkie wózki”, została jurorką międzynarodowego konkursu Women’s World Car Of The Year (WWCOTY). Jest w tym gronie pierwszą dziennikarką motoryzacyjną z Polski. Wraz z 55 innymi jurorkami z branży mediów z 40 krajów będzie wybierać najlepsze samochody dostępne w oficjalnej dystrybucji na co najmniej dwóch kontynentach.

Tytuł WWCOTY jest przyznawany od 2002 roku. Inicjatorką tej unikatowej formuły konkursu jest Nowozelandka Sandy Myhre. Prezeską wykonawczą jest pochodząca z Hiszpanii Marta Garcia. W jury są wyłącznie kobiety. Głosują na najlepsze auta kierując się podobnymi kryteriami oceny, jakimi kierują się na co dzień kierowcy wybierając auta.

Rok 2022 będzie dla konkursu przełomowy. Znika osobne wyróżnienie w kategorii: „samochód elektryczny”. Od tej pory e-auta będą włączone do wszystkich ocenianych kategorii. Wynika to z rozwoju rynku i dostępności nowych modeli w różnych jego segmentach.

Jedną z jurorek jest Agata Rzędowska. Jej audycja „Szybkie wózki” debiutowała w RDC jesienią 2019 roku. Praca dziennikarki została doceniona przede wszystkim ze względu na docieranie do szerokiego grona odbiorców i promowanie tematyki związanej z motoryzacją wśród kobiet. W ponad stu audycjach gościła m.in. zawodniczki motorsportowe, inżynierki, studentki wydziałów technicznych, popularyzatorki nauki, pasjonatki motoryzacji.

Audycja „Szybkie wózki” to program poświęcony motoryzacji elektrycznej i wykorzystującej paliwa alternatywne, inteligentnym rozwiązaniom w transporcie i nowym technologiom. Agata Rzędowska poza radiem związana jest z portalem green-news.pl gdzie pisze o zielonych trendach oraz Green Car Magazine, wydawanym przez Fundację Promocji Pojazdów Elektrycznych. Jesienią 2021 roku została wyróżniona nagrodą e-Mobility Media Awards w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Press Service za autorskie podcasty o elektromobilności.

Audycja „Szybkie wózki” jest emitowana w każdy poniedziałek po 22:00.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone