SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Jest decyzja wojewody ws. linii autobusowych z okolic Ostrołęki

fot. PKS Łosice

Uczniowie z powiatu ostrołęckiego odzyskają bezpośredni dojazd do szkół. Jak przekazała Radiu dla Ciebie rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz, zawieszone od Nowego Roku linie autobusowe otrzymają dofinansowanie.

Samorządy z Mazowsza otrzymają ponad 60 mln zł dofinansowania na połączenia lokalne. – Wojewoda Konstanty Radziwiłł ogłosił dziś wyniki pierwszego naboru wniosków o objęcie w 2022 roku dopłatą w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Jeśli chodzi o powiat ostrołęcki, 11 linii komunikacyjnych, których organizatorem jest powiat ostrołęcki, zostały objęte dofinansowaniem – mówi Filipowicz.

Do dobra wiadomość nie tylko dla seniorów, którzy przez brak połączeń nie mogli dojechać do przychodni czy sklepu, ale także uczniów, którzy mieli znacznie utrudniony dojazd do szkół.

Problem jest ogromny zwłaszcza dla uczniów szkół średnich – mówi wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. – Można wytrzymać przed tydzień-dwa, ale nie przez dwa lata. To dezorganizuje po prostu rok szkolny. Uczniowie próbując dostać się do szkoły, gdy chcą wykorzystać połączenia pośrednie, tracą dziennie 2-3 godziny, to jest strata niepowetowana – zauważa.

Linie autobusowe w powiecie zostały zawieszone po Nowym Roku z powodu braku dofinansowania. Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł twierdzi, że zawieszenie kursów było konieczne, ponieważ powiat nie jest w stanie w całości finansować wydatków związanych z utrzymaniem kursów.  Jak zapewniał, kursy zostaną odwieszone po przyznaniu przez wojewodę dofinansowania.

Czytaj też: 

Uczniowie bez dojazdu do szkoły. Mieszkańcy z okolic Ostrołęki apelują o przywrócenie autobusów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone