SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Niekorzystna pogoda. Poślizg prac na ulicy Kondratowicza

fot. RDC

Ważna informacja dla mieszkańców stołecznego Bródna. Dwa tygodnie później niż planowano rozpoczną się utrudnienia na Kondratowicza. Wynikają one z budowy trzech stacji i tuneli II linii metra. Ulica miała być zamknięta w najbliższy weekend. Nastąpi to jednak w pierwszy weekend marca.

Decyzja o zmianie terminu zapadła w związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Nie można wykonać części prac, m.in. oznakowania poziomowego na drodze.

Wahania temperatur nie pozwalają na skuteczne wymalowanie pasów nowej organizacji ruchu – mówi Bartosz Sawicki, rzecznik prasowy Gulermak, wykonawcy pracy przy budowie metra.

Poprawić należy również projekt dotyczący organizacji parkowania. Będzie więcej miejsc choćby na ulicy Chodeckiej.

Prace do 23 lutego

Obecnie na ulicy Matki Teresy z Kalkuty od Chodeckiej do Świętego Wincentego trwają prace przy poszerzeniu jezdni i wytyczeniu dodatkowych buspasów. Na skrzyżowaniu ulic Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej powstanie rondo. Zamknięty został odcinek od Chodeckiej do skrzyżowania ze Świętego Wincentego. Roboty potrwają tu do 23 lutego.

Trwają również prace przy budowie jednokierunkowych buspasów na Chodeckiej w kierunku Matki Teresy z Kalkuty, na Łojewskiej w kierunku Łabiszyńskiej oraz Wyszogrodzkiej i Bartniczej w kierunku Wysockiego.

Tymczasowa organizacja ruchu

Od środy zostanie wdrożona tymczasowa organizacja ruchu z wytyczonymi buspasami dla ulic Bartniczej, Wyszogrodzkiej oraz Chodeckiej na odcinku od Kondratowicza do Matki Teresy z Kalkuty.

Dla ulic Łojewskiej i Chodeckiej na odcinku od Kondratowicza do Krasnobrodzkiej od piątku.

Czytaj też:

Błoto i utrudniony dojazd do osiedli. Przedłuża się remont Głębockiej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone