SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Raciąż. Poszukiwany 16-latek uciekał przed policją, schodząc po kablu

fot. KPP w Płońsku

Policjanci z Raciąża zatrzymali 18-latka, podejrzanego o włamanie do mieszkania niepełnosprawnego 75-letniego mężczyzny. Sprawca uderzył, a następnie obrabował seniora. Wraz z podejrzanym o rozbój zatrzymano ukrywającego się w tym samym miejscu 16-letniego uciekiniera z ośrodka wychowawczego, który przed policją uciekał schodząc po kablu nad domem.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, 18-latek, mieszkaniec tego powiatu, został zatrzymany w jednym z pustostanów, gdzie ukrywał się również 16-letni zbieg z młodzieżowego ośrodka wychowawczego w woj. świętokrzyskim. Poszkodowany 75-letni mężczyzna, z uwagi na problemy z poruszaniem się i brak telefonu, nie zdołał nikogo powiadomić o włamaniu i kradzieży zaraz po tym zdarzeniu – uczynił to dopiero następnego dnia rano, gdy odwiedził go kolega.

Rozbój na seniorze

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że do mieszkania starszego pana, który jest osobą niepełnosprawną, włamał się młody mężczyzna. Napastnik uderzył seniora pięścią w twarz i zabrał mu pieniądze. Zgłaszający wskazał, że napastnikiem był 18-letni mieszkaniec Raciąża. Od razu rozpoczęto działania, by jak najszybciej określić miejsce pobytu podejrzanego. Z ustaleń wynikało, że może on przebywać w jednym z pustostanów kilka ulic od miejsca rozboju – przekazała kom. Drężek-Zmysłowska.

Policjanci, przeszukując kolejne kondygnacje pustostanu, zatrzymali 18-latka podczas próby ucieczki, gdy wychodził przez właz na dach budynku. Tą drogą próbował również uciec 16-latek, który był poszukiwany jako zbieg z ośrodka wychowawczego – jak wyjaśniła rzeczniczka płońskiej policji, młodszy nastolatek wszedł na dach, a następnie próbował po przewodach przedostać się na drugą stronę ulicy, w pewnym momencie jednak spadł z wysokości kilku metrów i z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony karetką pogotowia ratunkowego na badania do szpitala.

Uciekł z ośrodka wychowawczego

16-latek ostatecznie trafił do placówki wychowawczej, gdzie zgodnie z decyzją sądu powinien przebywać do momentu osiągnięcia pełnoletności – zaznaczyła kom. Drężek-Zmysłowska. Dodała, iż w przypadku 18-latka, w trakcie postępowania ustalono, że oprócz włamania do mieszkania seniora i rabunku, kilka tygodni wcześniej ukradł on ze sklepu artykuły warte ponad 800 zł. – Po zebraniu materiału dowodowego 18-latek został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju oraz kradzieży. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – przekazała rzeczniczka płońskiej policji. Przypomniała jednocześnie, że zgodnie z Kodeksem karny, za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też:

Arsenał broni na posesji. 49-latek z powiatu sochaczewskiego w areszcie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone