SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Dwie drużyny Legii w 1/8 finału PP. Będą drugie derby w historii?

Radość piłkarzy Legii Warszawa po wygraniu meczu z Lechem Poznań/fot. PAP/Piotr Nowak

To mogą być wyjątkowe derby. We wtorek losowanie par 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. W stawce są dwie drużyny Legii Warszawa – występujący w ekstraklasie pierwszy zespół oraz trzecioligowe rezerwy. Nie wykluczone, że o ćwierćfinał powalczą między sobą.

Piłkarze drugiej drużyny Legii awansowali do 1/8 finału po wygranej z Odrą Opole 1:0. To drugie zwycięstwo drużyny grającej w III lidze nad pierwszoligowcem w obecnych rozgrywkach. Rundę wcześniej odprawiła Wigry Suwałki. W XXI wieku to dopiero trzeci przypadek, w którym rezerwy klubu dotarły do najlepszej „szesnastki” krajowego pucharu.

Bez pomocy seniorów

Sukces legionistów jest tym większy, że to zespół złożony niemal wyłącznie z młodzieżowców. Średnia wieku zawodników w meczu z Odrą to 20 lat. Do tego osiągnięty bez pomocy z zewnątrz, bo w Pucharze Polski rezerwy nie mogą korzystać z pomocy zawodników z pierwszego zespołu.

Spośród podopiecznych trenera Piotra Kobierackiego tylko bramkarz Cezary Miszta trenuje ze starszymi kolegami. We wtorek Legia II pozna kolejnego rywala. Niewykluczone, że na ich drodze staną starsi koledzy. To byłby drugi taki mecz w historii i drugi z udziałem Legii. Pierwszy odbył się 67 lat temu. Wtedy lepszy był pierwszy zespół, ale wygrał dopiero po dogrywce.

Losowanie 1/8 Pucharu Polski we wtorek od godz. 12.00.

Czytaj też:

A. Vuković: mecz z Widzewem mógł podobać się kibicom, ale nie mnie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone