SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Dwaj policjanci z Mławy z zarzutami. Mieli działać na szkodę innych osób

Policja/fot. Polska Policja

Nieuprawnione pozyskanie i ujawnienie danych z bazy PESEL w celu osiągnięcia korzyści – takie zarzuty usłyszeli dwaj policjanci z Mławy. Jeden z nich jest także oskarżony o podżeganie drugiego funkcjonariusza do realizacji tych przestępstw. 

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska wyjaśnia, czego dokładnie dotyczą zarzuty wobec funkcjonariuszy. – Polegające na nieuprawnionym pozyskaniu danych z bazy PESEL dotyczących miejsca zamieszkania dwóch osób w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę, przy czym działali oni na szkodę tych osób, których dane zostały udostępnione – mówi.

Obaj funkcjonariusze zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. Grozi im nawet 10 lat więzienia. – Tytułem środków zapobiegawczych prokurator wydał postanowienie o zawieszeniu tych funkcjonariuszy w czynnościach służbowych. Obecnie śledztwo trwa, prokurator oczekuje na opinię biegłego z zakresu informatyki dotyczącą badania pamięci telefonów, komputerów i zewnętrznych nośników pamięci – podaje rzeczniczka prokuratury.

To niejedyna sprawa dotycząca policjantów z Mławy, którą zajmują się śledczy. W październiku ubiegłego roku Prokuratura Rejonowa w Mławie postawiła zarzuty dwóm innym funkcjonariuszom, którzy mieli pobić obywatela Ukrainy.

Z kolei w grudniu prokuratura w Żyrardowie zakończyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez dwóch funkcjonariuszy w związku z pobiciem 31-latka. Mundurowym grożą 3 lata więzienia.

Czytaj też:

Dwóch policjantów z Mławy odpowie za pobicie 31-latka

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone