Drugie zwycięstwo z rzędu Legii Warszawa Futsal w pierwszej lidze

• 26.09.2020 18:16

• Aktualizacja: 02:21 26.07.2022

Pierwszy mecz na wyjeździe futsalistów warszawskiej Legii zakończył się zwycięstwem stołecznego klubu. W 2.kolejce I ligi warszawiacy pokonali 6:2 AZS Uniwersytet Gdański.
Mecz otworzyła pierwsza bramka dla Gdańszczan. Po strzale Jakub Domżalskiego z dystansu gospodarze cieszyli się prowadzeniem, jednak nie na długo.

Po szybkiej akcji i udanym zwodzie, bramkę dla legionistów zdobył Konrad Rusiecki. Niecałą minutę później nadszedł kontratak AZS-u, który zakończył się trafieniem Mikołaja Krefta.

Udane stałe fragmenty

Warszawiacy 16. minucie ponownie wyrównali po udanym strzale z pola karnego Mariusza Milewskiego. Jeszcze przed końcem pierwszej części spotkania padła trzecia bramka dla Legii. Po udanym rozegraniu rzutu rożnego, i walce o pozycję, Krzysztof Jarosz umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa dla Legii

Warszawiacy bardzo dobrze zaprezentowali się w kolejnej części spotkania, którą zdominowali. Już na samym początku Adam Grzyb przechwycił piłkę i po rajdzie prawą stroną boiska strzelił, trafiając między nogami bramkarza gdańszczan. Pod koniec spotkanie Legia wykorzystała szansę z drugiego rzutu karnego. Mariusz Milewski ponownie pokonał golkipera AZS-u.

Legia zwieńczyła spotkanie kolejną bramką Milewskiego, który popisał się hat-trickiem. Będąc w polu karnym "Wojskowych" zdecydował się na strzał przez całe boisko na pustą bramkę przeciwników, co zakończyło się sukcesem.