SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radomiak gotowy na Ekstraklasę? „Bez wzmocnień będzie trudno”

Radomiak gotowy na Ekstraklasę?/fot. Radomiak Radom

Beniaminek 1. ligi walczy o ekstraklasę. Piłkarze Radomiaka, choć przegrali w miniony weekend mecz na szczycie ze Stalą Mielec, nadal mają szansę na awans. Zespół wierzy, że poradziłby sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Radomiak jest jedną z rewelacji rozgrywek. W tabeli zajmuje 4. miejsce i ma duże szanse, aby zagrać przynajmniej w barażach o PKO Ekstraklasę. – Na razie o tym nie myślimy, nasz cel realizujemy krok po kroku – mówił w „Magazynie Sportowym RDC” Maciej Lesisz, drugi trener Radomiaka. – A cel to trzy punkty w każdym kolejnym meczu. Teraz skupiamy się na Wigrach Suwałki i Podbeskidziu – dodał.

Porażka w Mielcu 0:2 nie wpłynęła negatywnie na zespół. – O naszej przegranej zadecydowały błędy indywidualne. Nikt się nie załamuje, atmosfera jest dobra – przekonywał Lesisz.

Zespół ma jednak pozaboiskowe problemy. W przyszłym sezonie, bez względu na to, czy będzie grał w PKO Ekstraklasie czy w 1. lidze, mecze będzie rozgrywał w Puławach. Stadion w Radomiu nie spełnił warunków licencji.

Te wszystkie problem związane ze stadionem… Każdy wie jak jest. Nie zawracamy sobie tym głowy – skupiamy się na treningach, na meczach – tłumaczył drugi trener radomskiej drużyny.

Lesisz uważa, że w przypadku awansu, Radomiak będzie potrzebował wzmocnień. – Każdy zespół się wzmacnia, nie inaczej byłoby w naszym przypadku, natomiast sądzę, że spora liczba zawodników poradziłaby sobie na poziomie ekstraklasy – mówił gość „Magazynu Sportowego RDC”.

Do zakończenia rozgrywek 1. ligi zostało jeszcze sześć kolejek. W tym tygodniu Radomiaka czekają dwa spotkania – w czwartek zmierzy się z Wigrami Suwałki, a w niedzielę z liderem – Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: szanse Radomiaka na awans do PKO Ekstraklasy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone