SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Remont ulicy Kolejowej w Płocku. Duże utrudnienia w ruchu

fot. UM Płock

Dziś w Płocku rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy ulicy Kolejowej – drogi wylotowej z miasta, która jest fragmentem drogi krajowej 62. To także ulica, która jest przedłużeniem Mostu im. Legionów Piłsudskiego.

Zamknięcie ulicy dla ruchu planowane jest po porannym szczycie komunikacyjnym, w godzinach przedpołudniowych. Na początek drogowcy zamkną odcinek między skrzyżowaniem z ul. Popłacińską a rondem Lajourdie. – Zamknięcie ulicy Kolejowej nastąpi w poniedziałek między godziną 10:00 a 11:00. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Portową i Popłacińską – mówi Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

Po zakończeniu prac na tym odcinku rozpocznie się drugi etap przebudowy. – Wykonawca przeniesie się na kolejny odcinek Kolejowej, między ulicą Popłacińską a Zieloną. Szacujemy, że prace powinny zakończyć się jesienią tego roku – podaje Kozłowski.

Warto pamiętać, że ruch tranzytowy i tak odbywa się Mostem Solidarności. Zakres robót jest duży. Wykonawca będzie musiał zbudować przede wszystkim kanalizację deszczową. Następnie – nową nawierzchnię i chodniki. Nowe będzie także oświetlenie. Wszystkie prace powinny zakończyć się najpóźniej 30 listopada. Modernizacja tego fragmentu ul. Kolejowej to koszt 6 mln 300 tys. zł. Miejski Zarząd Dróg zdobył dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 2 mln zł.

Czytaj też:

Płock. Pięciu chętnych na budowę Ośrodka Radioterapii

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone