SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Droga S7 od Radomia do granicy województwa otwarta

fot. GDDKiA/Twitter

Od środy kierowcy mogą już jeździć nowym odcinkiem drogi ekspresowej S7 między Radomiem a granicą województwa mazowieckiego.

W środę otwarty został 14-kilometrowy fragment ekspresówki z Radomia do Szydłowca. Dzięki temu, skróci się czas przejazdu między Warszawą a Kielcami i południem Polski. Ruch przekierowany został z istniejącej drogi nr 7 na 14-kilometrowy fragment drogi wybudowany między miejscowością Krogulcza Sucha, a węzłem Szydłowiec Centrum. Jadąc od Warszawy, na nowy odcinek drogi ekspresowej S7 wjedziemy na rondzie w miejscowości Krogulcza.

W sumie kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie na 22-kilometrowym odcinku S7 Radom – granica województwa. Pierwszy dwujezdniowy fragment drogi ekspresowej S7 o długości około 4,5 km od węzła Szydłowiec Południe do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego został udostępniony kierowcom już w maju br. Natomiast od kwietnia br. kierowcy mieli do dyspozycji jedną jezdnię drogi ekspresowej na fragmencie o długości ponad 3 km od węzła Szydłowiec Centrum do węzła Szydłowiec Południe. Od dnia 12 lipca na tym odcinku udostępnione są dwie jezdnie drogi ekspresowej S7 z ograniczeniami wynikającymi z konieczności realizacji robót związanych ze wzmocnieniami skarp wykopów i nasypów. Wjazd na drogę ekspresową S7 możliwy jest poprzez węzły Szydłowiec Północ i Szydłowiec Południe.

Ponadto, w związku z budową obwodnicy Radomia na sąsiednim odcinku drogi ekspresowej S7 i koniecznością kontynuacji prac przy budowie wiaduktu WD23, zamknięty został wjazd na starą drogę krajową nr 7 ze wspomnianego ronda w miejscowości Krogulcza. Oznakowany objazd dla ruchu lokalnego poprowadzony został natomiast od drogi nr 7 przez Augustów i drogą wojewódzką nr 733 do Kowali, a następnie drogą powiatową nr 3557 przez Kolonię Dąbrówkę i nr 4010 do Orońska.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone