Dramatyczna końcówka w Lubinie. Legia wygrała z Zagłębiem

• 09.02.2018 22:55

• Aktualizacja: 23:13 25.07.2022

Piłkarze Legii Warszawa po dramatycznej końcówce wygrali w Lubinie z Zagłębiem 3:2 w meczu 22. kolejki ekstraklasy.
Do przerwy stołeczny klub, który prowadzi w tabeli, wygrywał po golu Jarosława Niezgody (16’). Już dwie minuty po zmianie stron do remisu doprowadził Jakub Mareš, ale od 68. minuty Legia znów prowadziła i ponownie gola strzelił Niezgoda. W doliczonym czasie także Mareš zdobył drugiego gola w tym meczu. Czech wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Michała Pazdana w polu karnym. Kilka minut później, po faulu bramkarza gospodarzy Piotra Leciejewskiego na Eduardo, sędzia podyktował rzut karny dla gości, który wykorzystał Miroslav Radović.

W innym piątkowym meczu Wisła Płock wygrała u siebie z Górnikiem Zabrze 4:2 (1:1). Legia umocniła się na prowadzeniu w tabeli, ma 41 punktów i o pięć punktów wyprzedza Lecha, który w niedzielę zagra w Gdyni. Górnik pozostaje na trzeciej pozycji także ze stratą pięciu punktów. Wisła Płock jest piąta (33 pkt.), a o lokatę niżej Zagłębie (32 pkt.).