SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Dr Misio zagrał w Radiu Dla Ciebie. Zabrzmiały utwory z nowej płyty i stare przeboje

fot. RDC

W środę na antenie Radia dla Ciebie Dr Misio zagrał koncert, podczas którego usłyszeć można było utwory z najnowszej płyty „Zmartwychwstaniemy”, a także stare przeboje tego polskiego zespołu. – Nasza nowa płyta jest próbą krytyki tego konsumpcjonistycznego stylu życia współczesnego świata – mówił lider kapeli Arkadiusz Jakubik.

12 maja ukazał się najnowszy, trzeci album Dr Misio pod tytułem „Zmartwychwstaniemy”. Dla wszystkich, którzy znają ich poprzednie płyty, czyli byli na koncertach, to będzie szok. Po drugiej, świetnie przyjętej przez fanów i dziennikarzy muzycznych, mroczno-gorzkiej płycie „Pogo” z 2014 roku, pisano, że jest „mocna jak spirytus i ostra jak brzytwa”, że „faceci po przejściach śpiewają smutne piosenki o miłości i śmierci”. Ale ta rockowa załoga pod wodzą Arka Jakubika już wtedy wiedziała, że na trzeciej płycie musi być rewolucja.

I jest. Otworzyli się na nową energię. Na muzykę. Na zupełnie nowe brzmienia. Za muzyczne zmartwychwstanie Dr Misio odpowiedzialny jest Kuba Galiński, młody, wybitnie wszechstronny producent muzyczny. Słychać to na tej płycie. Bez zmian został przekaz. Dalej śpiewają „smutne piosenki o miłości i śmierci” do tekstów Vargi i Świetlickiego. Cyniczne, depresyjne i jak zawsze celne obserwacje współczesnego świata. Tyle, że teraz ten przekaz jest podszyty wyjątkowo dużą dozą inteligentnej ironii. I może częściej niż zwykle wadzą się w swoich piosenkach z Bogiem. Nieprzypadkowo wszak płyta nosi tytuł „Zmartwychwstaniemy”.

Po raz pierwszy w radiu

Arkadiusz Jakubik mówił w „Horyzontach”, że jego zespół po raz pierwszy zagra w radiu. – To specyficzna sytuacja, kiedy nie ma publiczności i trzeba ją sobie zwizualizować. Nasza nowa płyta jest próbą krytyki tego konsumpcjonistycznego stylu życia współczesnego świata, ale pojawia się też gdzieś pod spodem jakiś rodzaj pytania, co dalej, co jest po drugiej stronie. Ta płyta nieprzypadkowo nosi tytuł „Zmartwychwstaniemy” – powiedział Arkadiusz Jakubik.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone