SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Doping w Pogoni Siedlce. Były trener i klubowy lekarz z zarzutami

Afera dopingowa w Pogoni Siedlce/fot. Wikimedia Commons

Jest ciąg dalszy jednej z największych afer dopingowych w polskim futbolu od lat. Były trener Pogoni Siedlce Daniel P. i lekarz klubu z zarzutami Polskiej Agencji Antydopingowej. Mieli decydować o podaniu piłkarzom kroplówek o niedozwolonej objętości.

Rola tych osób została wskazana przez samych sportowców. Zakładam, że na początku lutego będziemy mieli kolejne rozprawy dotyczące bezpośredniego udziału osób trzecich, które decydowały o  podawaniu substancji niedozwoloną metodą – mówi dyrektor POLADY Michał Rynkowski.

Teraz POLADA będzie przeprowadzać rozeznanie. – Informacja o zarzutach została wysłana, czekamy na informację zwrotną od podejrzanych. Następnie będziemy wyznaczać termin rozprawy. Sportowcom grożą cztery lata dyskwalifikacji – dodaje Rynkowski.

Były trener Pogoni i lekarz drużyny mają teraz czas na ustosunkowanie się do zarzutów i przedstawienie swojej wersji wydarzeń. Wcześniej decyzją Polskiej Agencji Antydopingowej na pół roku zawieszono siedmiu piłkarzy zespołu. W najbliższych dniach zawodnicy powinni dostać uzasadnienie decyzji od panelu dyscyplinarnego.

Sprawa dotyczy stosowania kroplówek o niedozwolonej objętości. Siedmiu piłkarzy Pogoni miało dostawać je w tygodniu poprzedzającym ligowy mecz z Górnikiem Łęczna jesienią ubiegłego roku. W Polskiej Agencji Antydopingowej sprawa zakwalifikowana została jako podejrzenie stosowania dopingu. Śledztwo prowadzi także Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Czytaj też:

Doping w Pogoni Siedlce. Zapadł wyrok ws. sześciu piłkarzy

Prezes Pogoni Siedlce: jestem skłonny odejść w każdej chwili

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone