SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Dodatkowe 250 mln zł na inwestycje na Mazowszu. Kto skorzysta?

Kino w Nasielsku/fot. Nasielski Ośrodek Kultury

Ponad 250 milionów złotych dodatkowych środków na drogi, szkoły, biblioteki, domy kultury czy centra turystyczne w mazowieckich gminach i powiatach. To pieniądze, które trafią z samorządu w ciągu najbliższych dwóch lat na kolejne 150 zadań inwestycyjnych na Mazowszu. Dodatkowe fundusze to efekt nowelizacji Wieloletniej Prognozy Finansowej naszego województwa.

4 mln zł trafią m.in. do Legionowa – mówi radna sejmiku województwa Anna Brzezińska. – Na projekt i budowę skrzyżowania bezkolizyjnego w ciągu ulicy Kwiatowej i Polnej. Jest to bardzo droga inwestycja, ale jednocześnie bardzo potrzebna, ponieważ poprawi warunki i bezpieczeństwo w ruchu drogowym mieszkańców Legionowa – wyjaśnia.

Takie same pieniądze dostanie Nasielsk na ważny dla mieszkańców projekt. – Dotyczący rozbudowy ośrodka kultury w Nasielsku. Projekt zapewnia poprawę infrastruktury kulturalnej. Nasielski Ośrodek Kultury i kino to miejsca tradycji, historii, ale wymaga kompleksowego remontu i rozbudowy, w tym także zniesienia barier dla osób z niepełnosprawnością – tłumaczy Brzezińska.

Samorząd Województwa Mazowieckiego wspiera nie tylko małe miejscowości, ale także warszawskie dzielnice. Sfinansuje m.in. wyposażenie nowej szkoły na Woli, wesprze również Wilanów, Ursynów i Ochotę.

Czytaj też:

Barometr Zawodów. Wiemy, jakich specjalistów potrzeba w Płocku

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone