SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mieszkańcy radomskiego Oboziska doczekają się odwodnienia posesji

Ulica Białobrzeska/fot. Grzegorz Korcz

Czekali na to ponad 10 lat. Radni zgodzili się przekazać 266 tysięcy złotych na wstępne prace odwodnieniowe na radomskim Obozisku. Szczególnie chodzi o ulice Żwirową, Różaną, Białobrzeską czy Torfową. Mieszkańcy interweniowali w tej sprawie w wielu instytucjach: przez władze miejskie, po resort środowiska.

Jak mówi Grzegorz Korcz mieszkający przy ulicy Białobrzeskiej, kiedy pada, sytuacja zwłaszcza starszych lokatorów jest bardzo trudna. – Woda rujnuje ludziom podwórka, na ścianach domów pojawia się grzyb. Woda nie poleci do góry, potrzebna jest kanalizacja – dodaje.

W największym stopniu pokrzywdzeni są mieszkańcy ulic Torfowej i Białobrzeskiej. – Oprócz wód opadowych, dokuczają nam także wody gruntowe. Koszt wypompowania 200-300 litrów wody wynosi miesięcznie około stu złotych. Jeśli zaczną nas zalewać wody opadowe, te koszty wzrosną – zaznacza Korcz.

Na razie jest gotowe rozwiązanie tymczasowe, które będzie zrealizowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni. To, moim zdaniem, jedyny sposób – zapewnia Paweł Olszewski, wiceprezes Wodociągów Miejskich w Radomiu.

Kompleksowe odwodnienie muszą poprzedzić badania geologiczne. Na ich przeprowadzenie nie ma pieniędzy. Dodajmy, że Wodociągi Miejskie modernizują tę część Oboziska od pół roku.

Dotychczas położono tam ponad 3,5 tysiąca metrów kanalizacji sanitarnej, prawie tyle samo kanalizacji wodociągowej oraz 600 metrów deszczowej.

Czytaj też:

Inwestycje Wodociągów Miejskich wpłyną na ceny wody w Radomiu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone