SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Legionowo. Angelo Pentaris gościem 9. Dni Niepełnosprawnych

Plakat fot./Facebook Zespołu Szkolno–Przedszkolnego „Milenium”

Jak uwolnić swój całkowity potencjał, jak zamienić strach w odwagę i jakie znaczenie w życiu mają przeciwności losu – między innymi o tym opowiadał niepełnosprawny perkusista i mówca motywacyjny Angelo Pentaris. W Legionowie rozpoczynają się IX Dni Osób Niepełnosprawnych.

Zostałem zdiagnozowany z paraliżem czterokończynowym i pięciu różnych lekarzy powiedziało moim rodzicom, że nigdy nie będę mógł ruszyć ani rękami ani nogami – opowiadał Angelo Pentaris na antenie Radia dla Ciebie. – Rodzice zdecydowali, że chcą dać mi najlepsze życie jakie tylko mogą. Mieli też nadzieję, że któregoś dnia stanę się prawdziwie niezależny. Dlatego, gdy miałem 9 miesięcy rozpocząłem terapię i od tego dnia ćwiczę codziennie – dodał.

Pierwsze lata życia Angelo Pentaris spędził w szpitalach podłączony do maszyn, które utrzymywały go przy życiu. Teraz, w wieku 23 lat, skończył studia muzyczne i mieszka samodzielnie w Los Angeles.

On jest przykładem dla młodych – mówi dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Milenium”, Paulina Żmijewska. – Zobaczyłam Angelo na scenie i jeszcze wtedy nie wiedziałam, że jest niepełnosprawny. Zagrał wspaniale na perkusji i zobaczyłam uśmiechniętego człowieka, radosnego, który tą energią zaraża innych. To,  że jest tutaj dzisiaj z nami w Polsce i to, że chce się podzielić tym wszystkim, zmotywować młodych ludzi, czy to zdrowych czy chorych, to jest też niesamowita jego siła i dla nas wielka radość – dodaje.

Spotkanie odbyło się widowiskowej ratusza w Legionowie.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone