SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Debiut ciechanowianki w barwach piłkarskiej reprezentacji Polski

piłka nożna
fot. Pixabay

20-latka zadebiutuje już w niedzielę, 14 lutego, w towarzyskim meczu przeciwko Islandii na pozycji defensywnego pomocnika.

Pierwsze kroki Wróblewska stawiała na asfaltowym boisku obok swojego bloku na ciechanowskiej Aleksandrówce. Później umiejętności szlifowała w szkolnym klubie sportowym i Miejskim Klubie Sportowym Ciechanów.

Poszła za marzeniami

Asia zaczynała kiedy w Ciechanowie jeszcze nie było damskiej drużyny. Przyszła do mnie, wtedy prowadziłem klub w „Trójce” i zapytała, czy może grać. Zgodziłem się, choć na początku traktowałem to z przymrożeniem oka, podobnie jak reszta zespołu. Miała też trochę słabsze warunki fizyczne. Zresztą ona zaczęła grać w drużynie męskiej w starszym roczniku. Z czasem patrząc na jej umiejętności techniczne, a były lepsze od niejednego z chłopców, na jej konsekwencję, bo frekwencja na zajęciach była 100-procentowa i na całe zaangażowanie, które wkładała w treningi, zgłosiliśmy ją do rozgrywek ligowych. Radziła sobie jak równy z równym. Od maleńkości przyświecał jej jeden cel i bardzo się cieszę, że jej się udało. Przesłałem Asi gratulacje z tytułu powołania do kadry. Fajne jest również to, że to normalna dziewczyna. Jak się spotkamy w Ciechanowie, to porozmawia, zapyta co słychać – mówi pierwszy trener piłkarki, Paweł Mazurkiewicz z MKS Ciechanów.

Talent i praca

Dzięki swojej determinacji i talentowi Wróblewska trafiła do AZS Wrocław, gdzie obecnie trenuje. Rodzina i znajomi są dumni z młodej piłkarki, a ona sama jest zaskoczona decyzją trenera o powołaniu do kadry. – Bardzo czekałam na to powołanie – mówi RDC Wróblewska.

Na razie Wróblewska „chce przebić się do reprezentacji i grać jak najlepiej w obecnym klubie”. – Później będziemy myśleć, co dalej – dodaje.

Mecz Polska – Islandia odbędzie się 14 lutego o godz. 12:00 w Niecieczy.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone