SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

„Dbajmy o zmarłych i o żyjących”. Apel o ostrożność w Zaduszki

fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

W święto zmarłych pomyślmy o tych, którzy żyją. W tych dniach zachowajmy szczególną odpowiedzialność – mówił w RDC ks. prof. Maciej Bała z UKSW. Gość audycji „Jest Sprawa” odniósł się do aktualnej sytuacji związanej z epidemią w Polsce.

Ten moment Wszystkich Świętych jest takim momentem, w którym powinniśmy pomyśleć nie tylko o zmarłych ale i o żyjących. Nasi zmarli chcą abyśmy troszczyli się o życie swoje i innych i nie narażali tego życia – tłumaczył ks. prof. Maciej Bała z UKSW.

W sprawie pandemii musimy słuchać ekspertów. – Te apele, które pojawiają się aby ograniczyć wizyty na cmentarzach, rozłożyć je w czasie, są jak najbardziej aktualne. Ja też podłączam się pod taki apel – mówił duchowny.

Tradycja nie może narażać nas na niebezpieczeństwo – podsumował gość Elżbiety Uzdańskiej. – Nie możemy mysleć tylko o nas samych. Nawet jeżeli mamy bardzo zakorzenioną tradycję – Wszystkich Świętych, odwiedzamy cmentarze – co jest pięknym wyrazem. Pamiętajmy jednak, że życie tu na ziemi, toczy się dalej i jesteśmy odpowiedzialni także za innych – zaznaczył ksiądz Bała.

Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w tym roku w niedzielę, Zaduszki – dzień później. Rząd apeluje, aby rozłożyć wizyty na grobach w czasie – na cały pierwszy tydzień listopada.

Czytaj też:

Koronawirus. Na Stadionie Narodowym „montują tlen”

Szpitale na północnym zachodzie Mazowsza wracają do pracy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone