SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Darmowe taksówki dla Powstańców. Pilotażowy projekt ratusza

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Twitter/Warszawa

Darmowe przejazdy taksówkami dla żołnierzy Powstania Warszawskiego to rozpoczęty w środę nowy projekt pilotażowy stołecznego urzędu. Z bezpłatnego przejazdu taksówką na trasie do 30 km Powstańcy będą mogli korzystać w godz. 6.00-22.00 cztery razy w miesiącu. Przekroczenie wyznaczonego dystansu będzie się wiązało z dopłatą do przejazdu. Usługę świadczyć będzie korporacja Wawa Taxi.

Tomasz Pactwa z Biura Pomocy i Projektów Społecznych wyjaśnił , że projekt ma umożliwić Powstańcom udział w różnych wydarzeniach w mieście. – Każdy Powstaniec dostanie pocztą swoją kartę. Mają one swoje numery, każdy zaczyna się od liczby 1944, dalej jest kilka zer i indywidualny numer przypisany każdemu żołnierzowi Powstania – poinformował.

Jak najrzadziej do lekarzy

Pactwa dodał, że „cztery przejazdy są na początek. Budżet mamy dość spory, więc w kolejnych tygodniach będziemy to rozszerzać – może na liczbę przejazdów, a może też na inne grupy seniorów”.

To duże ułatwienie, choć będę z niego korzystał rozsądnie – mówi Zbigniew Daab ps. „Kapiszon”, uczestnik Powstania.

Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska wyraziła nadzieję, że Powstańcy będą korzystać z przejazdów „jak najrzadziej do lekarzy, a jak najczęściej w takie miejsca spotkań, jak np. Dom Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich”. Jej zdaniem widać, że wychodzenie z domu i spotykanie się osób starszych w takich miejscach dobrze robi ich zdrowiu.

Dom Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich to budynek przy ul. Nowolipie 22, gdzie Powstańcy mają przestrzeń dla relaksu, odpoczynku i wspólnego spędzania czasu. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 dom wsparcia oferuje też możliwość skorzystania z konsultacji lekarskiej i rehabilitacyjnej. Odbywają się tam również wydarzenia kulturalne. Organizatorzy zapewniają transport z miejsca zamieszkania do domu i z powrotem.

Czytaj też:

Około stu zainteresowanych pobytem. Dom Wsparcia dla Powstańców oficjalnie otwarty

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone