SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Eksperci o nowych technologiach: mniej krytykować, bardziej rozumieć

fot. RDC

Mniej krytykować, bardziej zrozumieć – tak o nowych technologiach mówił w audycji „Jest sprawa” prorektor Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie dr Maciej Kawecki. Komentarz dotyczył tzw. „dark stores”, czyli bezobsługowych sklepów, będących zapleczem dla zakupów online.

Nazywanie ich dark store’ami czy dark shopami już w jakiś sposób negatywnie je plasuje. To dla mnie naganne. To kreowanie muru i obniżanie zaufania społecznego względem innowacji i technologii, które w tym przypadku robią dużo więcej dobrego niż złego – podkreślał na antenie Radia dla Ciebie Kawecki.

W Warszawie takie sklepy możemy zobaczyć już w kilkunastu lokalizacjach. Pojawiły się głosy krytyki m.in. mówiące o tym, że takie miejsca „zabiją relacje międzyludzkie”.

Takie rozwiązania pomagają przemęczonym pracownikom – dodał gość audycji „Jest Sprawa”. – Mają za zadanie wyręczyć człowieka w żmudnej, powtarzalnej czynności. Człowiek jest stworzony, by kreować, pracować intelektem niż fizycznie, dlatego powstają różne nowe technologie – tłumaczył.

Podobnego zdania była psycholog Dagmara Seliga. – Nie obawiajmy się nowości, które mogą ułatwić życie – stwierdziła. – Edukujmy pokazujmy, dlatego, że jest bardzo dużo obszarów, w których nowe technologie robią bardzo dużo dobrego. Nie zauważamy tego, nikt nam nie pokazuje i tego nie mówi –  zaapelowała w audycji „Jest sprawa”.

Aby skorzystać z prywatnych usług należy złożyć zamówienie przez aplikację na telefonie. Zakupy, kurierzy dostarczają zazwyczaj w 10 – 15 minut.

Posłuchaj całej audycji: Jest sprawa: Robotyzacja codzienności. Jakie niesie za sobą konsekwencje?

Czytaj też: 

Już 200 operacji z wykorzystaniem robota da Vinci w Siedlcach

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone