SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

D. Lasocki zrezygnował z mandatu radnego. Został sędzią PKW

Dariusz Lasocki/fot. RDC

Powołany w poniedziałek na sędziego Państwowej Komisji Wyborczej Dariusz Lasocki poinformował o złożeniu rezygnacji z mandatu radnego Warszawy. Jak wyjaśnił, nie chce prowokować wątpliwości dotyczących jego bezstronności i apolityczności.

Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek nowy skład Państwowej Komisji Wyborczej. W komisji zasiądzie m.in. Dariusz Lasocki.

Rezygnacja

W poniedziałek Lasocki poinformował, że złożył rezygnację z mandatu radnego m.st. Warszawy. – W odpowiedzialności za decyzję większości parlamentarnej, mając na uwadze dzisiejszą uroczystość i wręczenie przez pana prezydenta postanowienia o powołaniu mnie do PKW, żeby nie było żadnej wątpliwości, co do mojej bezstronności i apolityczności, zrezygnowałem z mandatu radnego m.st. Warszawy – przekazał.

To kolejny etap państwowej pracy, który przyjmuję z dużą odpowiedzialnością i bardzo dziękuję posłom, którzy głosowali za moją kandydaturą, jak i panu prezydentowi, który dzisiaj wręczył mi postanowienie – mówił Lasocki. Podkreślił też, że nigdy nie należał do partii politycznej.

Pożegnanie bez żalu

Lasocki przyznał, że z mandatem radnego pożegnał się nie bez żalu, ponieważ sprawował funkcje w stołecznym samorządzie przez 10 lat. – Mam nadzieję, że mieszkańcy zapamiętają mnie jako bardzo aktywnego radnego, który w wielu indywidualnych i zbiorowych sprawach pomógł wielu osobom – zaznaczył.

Dariusz Lasocki jest radcą prawnym. W 2007 roku pracował jako urzędnik w kancelarii premiera, był doradcą wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. W latach 2010-2018 był radnym PiS w warszawskiej dzielnicy Praga-Południe. W wyborach samorządowych w 2018 roku został wybrany na radnego m.st. Warszawy, kandydował z listy PiS.

Czytaj też:

D. Lasocki: jeszcze zatęsknimy za Hanną Gronkiewicz-Waltz

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone