SŁUCHAJ ONLINE
MENU

D. Standerski: Zrównoważony budżet? Tylko przez kilka miesięcy

Dariusz Standerski/fot. RDC

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2020 rok. Zakłada ona zbilansowanie dochodów i wydatków, które mają wynieść po 435,3 mld zł. Zdaniem Dariusza Standerskiego z Lewicy, który był gościem „Polityki w południe”, to efekt tzw. kreatywnej księgowości.

– Zrównoważony budżet tego rządu to ściema – powiedział w Dariusz Standerski w rozmowie z Michałem Kolanką. – Ten budżet na 2020 rok, który nazywa się zrównoważonym, prawdopodobnie będzie nim przez kilka miesięcy, ponieważ tak się najczęściej robi, że w wakacje, kiedy wszyscy zajęci jesteśmy swoimi urlopami, politycy partii rządzącej zjeżdżają do Sejmu i robią poprawki do budżetu i ten deficyt pewnie wtedy się pojawi – dodał.

Polityk wskazał również, że zdaniem Lewicy to nie jest czas na dyskusje o zrównoważonym budżecie. By zając się tym tematem należy najpierw „wykonać wszystkie wyzwania cywilizacyjne” – powiedział Standerski.

Za ustawą budżetową głosowało 231 posłów, 217 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Na początku głosowań szef sejmowej komisji finansów Henryk Kowalczyk podkreślił, że w czasie prac parlamentarnych projektu „nie zepsuto”, zaznaczając, że nie przewiduje on deficytu budżetowego.

Posłowie rozpatrzyli też 111 poprawek, zgłoszonych w drugim czytaniu, przyjmując 15 z nich. Sejm odrzucił natomiast ponad 460 wniosków mniejszości.

Ustawa trafi teraz pod obrady Senatu.

Posłuchaj:

Polityka w południe: Dariusz Standerski

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone