SŁUCHAJ ONLINE
MENU

D. Olko: jesteśmy realistami, Lewica Razem walczy o maks. 4 mandaty

fot. RDC

– Liczymy na maksymalnie cztery mandaty – Dorota Olko mówiła w „Poranku RDC” o nadziejach na nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego. Numer jeden na mazowieckiej liście Lewicy Razem podkreśliła, że jej koalicja realnie ocenia swoje szanse.

Lewica Razem chce wprowadzić na przykład darmowe leki na receptę, wyrównywać płace w krajach Wspólnoty i stworzyć program budowy tanich mieszkań komunalnych na wynajem przy wsparciu Unii.

Trzymamy kontakt z rzeczywistością. Walczymy o przekroczenie progu wyborczego. Wiemy, że jeśli się to uda, to będą prawdopodobnie dwa, cztery mandaty – mówiła Dorota Olko

Postulaty

Z kolei kandydatka Lewicy Razem do Parlamentu Europejskiego Marcelina Zawisza podkreśliła na antenie Polskiego Radia, że jej ugrupowanie chce wprowadzić w Polsce europejskie standardy ochrony zdrowia, na przykład darmowe leki na receptę.

Zaznaczyła, że ważne są także kwestie gospodarcze, między innymi wyrównywanie płac w krajach Wspólnoty. Lewica Razem chce wprowadzenia europejskiej płacy minimalnej, by Polacy, którzy pracują tak samo i ciężej niż obywatele zachodniej Europy, nie zarabiali 3-4 razy mniej niż oni.

Według Lewicy Razem wizja Europy powinna zakładać nie wzajemną konkurencję, lecz wspólne działanie, by gospodarka Unii Europejskiej mogła konkurować z gospodarką Chin.

Kandydatka z pierwszego miejsca listy Lewicy Razem w okręgu obejmującym województwo opolskie i dolnośląskie dodała, że jej stronnictwo postuluje także wprowadzenie programu budowy tanich mieszkań komunalnych na wynajem przy wsparciu Unii Europejskiej.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 26 maja.

Posłuchaj:

Poranek RDC: Dorota Olko

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone