SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Czysto jak w Warszawie? Pytamy mieszkańców o ocenę

fot. UM Warszawa

Mieszkańcy Warszawy zadowoleni z poziomu czystości w przestrzeni miejskiej. W ostatniej edycji Barometru Warszawskiego czystość i porządek w mieście dobrze oceniło 92 proc. ankietowanych.

Nasz reporter Adrian Pieczka zapytał mieszkańców, ale i przyjezdnych, czy ich zdaniem miasto dobrze radzi sobie z utrzymaniem porządku.

W barometrze warszawiacy zwracają jednak uwagę na zbyt niską liczbę śmietników na obrzeżach, a tych do dyspozycji w całym mieście jest 27 tysięcy.

Stołeczny ratusz informuje, że ulice, którymi zajmuje się Zarząd Oczyszczania Miasta, zostały w tym roku posprzątane do tej pory średnio 17 razy. Zamiatarki i polewaczki wyczyściły ponad 22 tysiące kilometrów jezdni. W wakacje – podobnie jak w zeszłym roku – w ramach współpracy z miejskimi pływalniami do prac porządkowych w mieście wykorzystywana jest woda z basenów, spuszczana podczas przerw technicznych.

„Regularnemu zamiataniu podlega 3,4 mln m2 chodników i ok. 4 tysięcy przystanków komunikacji miejskiej. Ekipy porządkowe na przystankach pojawiają się codziennie, m.in. po to, by usunąć śmieci z koszy. Wiaty przystankowe regularnie przechodzą kompleksowe czyszczenie wodą pod ciśnieniem. W pierwszej połowie roku każda z nich była myta już przynajmniej raz, a te na najbardziej uczęszczanych przystankach – nawet 3 razy. Łącznie daje to ponad 2000 umytych wiat” – czytamy w komunikacie władz miasta.

Przypadki zdewastowanych lub brudnych elementów miejskiej infrastruktury mieszkańcy mogą zgłaszać do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Czytaj też:

R. Trzaskowski: pięć ofert na most pieszo-rowerowy przez Wisłę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone