SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Nowy Konik. Śledztwo po zawaleniu hali nowego sklepu

Śmigłowiec LPR/fot. Lowdown/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

Jest śledztwo po czwartkowej tragedii w miejscowości Nowy Konik. Zawaliła się część hali nowo budowanego marketu. Poszkodowane są cztery osoby, jedna osoba nie żyje.

Śledztwo dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci. – Kto będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy nie dopełnia wynikającego stąd obowiązku i naraża pracownika na niebezpieczeństwo utraty życia albo uszczerbku na zdrowiu oraz wprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego. Sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat dwóch do dwunastu – informuje prokurator rejonowy w Mińsku Mazowieckim Marek Sęktas.

W związku ze sprawą nikt nie usłyszał zarzutów i nie ma żadnych zatrzymań.

Zawalił się strop

Do zdarzenia doszło przy ul. Terespolskiej. Uszkodzeniu uległa nowo budowana hala marketu. – Na miejscu są policjanci, są strażacy, jedzie również prokurator i grupa dochodzeniowo-śledcza. Będziemy wykonywali czynności procesowe, aby wyjaśnić okoliczności tego wypadku. Została powiadomiona Państwowa Inspekcja Pracy, zarządzanie kryzysowe i nadzór budowlany. Te wszystkie instytucje będą weryfikowały to zdarzenie, aby ustalić, co tak naprawdę się stało. Jakie były przyczyny tego wypadku – mówił w czwartek oficer prasowy mińskiej policji Marcin Zagórski.

Do tragedii doszło, kiedy pięciu mężczyzn przenosiło po stropie element konstrukcyjny powstającej hali. – Ten strop po prostu w pewnym momencie się pod nimi zawalił – wyjaśnił. – Jeden mężczyzna został przygnieciony elementami tego stropu. Kiedy dotarły do niego służby, był nieprzytomny. Podjęto reanimację, ale niestety na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu – powiedział policjant.

Jak dodał wtedy Zagórski, trzech pozostałych poszkodowanych mężczyzn trafiło do szpitala.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone