SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Cztery osoby oskarżone ws. kradzieży wojskowego paliwa

fot. Pixabay

– Trzy osoby oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Warszawie o kradzież paliwa lotniczego z jednostek wojskowych. Kolejna osoba została oskarżona o nabycie pochodzącego z tej kradzieży paliwa – poinformował PAP rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej prok. Łukasz Łapczyński.

Z informacji prokuratury wynika, że trzech oskarżonych to byli żołnierze, którzy w latach 2012-2013 kradli paliwo w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie – Balicach oraz w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Paliwo było potem sprzedawane innym żołnierzom i osobom prywatnym. Według prokuratury oskarżeni z popełniania przestępstwa uczynili sobie stałe źródło dochodów.

Proceder kradzieży polegał na m.in. na nieewidencjonowaniu części paliwa lotniczego dostarczanego do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, a następnie sprzedaży. W przypadku 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie – Balice, sprawcy pozyskiwali paliwo podczas tankowania i obsługi statków powietrznych. Ujawniono również przypadki kradzieży oleju napędowego z pojazdów służbowych w tych bazach – wskazał prok. Łapczyński.

45 tys. litrów paliwa

Prokuratura zwróciła uwagę, że w sprawie początkowo zatrzymano kilkadziesiąt osób, z czego siedem aresztowano. Akty oskarżenia lub wnioski o warunkowe umorzenie zostały skierowane wobec 54 osób, z których część zakończyła się już wyrokami.

Śledczy ustalili też, że przedmiotem kradzieży było co najmniej 45 tys. litrów paliwa i oleju napędowego o łącznej wartości 165 tys zł.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone