SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Czesław Michniewicz nie jest już trenerem piłkarzy Legii Warszawa

Czesław Michniewicz/fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Czesław Michniewicz przestał pełnić rolę trenera piłkarzy Legii Warszawa. W niedzielę mistrzowie Polski przegrali z Piastem Gliwice 1:4, to była czwarta porażka Legii z rzędu w tym sezonie piłkarskiej Ekstraklasy. W poniedziałek po południu klub z Łazienkowskiej poinformował o rozstaniu z dotychczasowym szkoleniowcem. – To było nieuniknione – komentuje ekspert Radia dla Ciebie Tomasz Sokołowski.

Porażka z Piastem przelała czarę goryczy – twierdzi Tomasz Sokołowski. – Dostał zaufanie po Lidze Europy, ale ostatnie spotkanie i jej rozmiary zaważyły. Do tego doszły kwestie pozasportowe – dodaje były pomocnik „Wojskowych”.

Michniewicz, mimo doświadczenia, nie poradził sobie w Legii – twierdzi Sokołowski. – Miał wszystko – zawodników, transfery, doświadczenie, lecz nie dał rady. Kolejna osoba nie poradziła sobie w Legii w walce na dwóch frontach – zaznacza.

Następcą Michniewicza został trener drugiego zespołu Legii Marek Gołębiewski. Jego asystentami będą Przemysław Małecki i Inaki Astiz.

41-letni Gołębiewski to były piłkarz m.in. KS Piaseczno, Gwardii Warszawa, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Radomiaka, Pilicy Białobrzegi, Sparty Jazgarzew i kilku greckich zespołów. W poprzednim sezonie prowadził Skrę Częstochowa.

Czesław Michniewicz był trenerem Legii od 21 września 2020 roku. W ubiegłym sezonie pod jego wodzą Wojskowi zdobyli Mistrzostwo Polski. Wcześniej był trenerem reprezentacji U21, z którą awansował na Mistrzostwa Europy jako pierwszy selekcjoner od 23 lat.

Czytaj też:

Legenda Lecha o zwolnieniu trenera Legii: nerwy złym doradcą

Piotr Mosór krytycznie o słowach trenera Legii. „Szuka planu B”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone