SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Część stołecznego Schroniska na Paluchu zostanie zmodernizowana

fot. materiały wolontariuszy "Schroniska na Paluchu"

Będzie modernizacja części Schroniska na Paluchu w Warszawie. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał umowę na modernizację części warszawskiego Schroniska na Paluchu – taka informację podał w piątek 26 listopada stołeczny ratusz.

Prace obejmą zaprojektowanie i budowę nowego oddziału geriatrycznego dla psów oraz zaprojektowanie nowego budynku administracyjnego. Jak zapowiada ratusz, inwestycja zostanie zrealizowana w 18 miesięcy.

Nowe miejsce dla starszych psów i nie tylko

Na terenie schroniska powstanie modułowy, piętrowy budynek geriatrii przygotowany na przyjęcie ponad 70 bezdomnych zwierząt i zostanie połączony z istniejącym szpitalem dla psów. W obiekcie swoje miejsce znajdą przede wszystkim starsze psy, na które czekać będą przestronne sale umożliwiające swobodne przemieszczanie się i wyjście na wybieg.

W oddzielnych salach zamieszkają suki ze szczeniętami i psy z problemami behawioralnymi. W budynku będą także gabinety weterynaryjne, sale rehabilitacyjne, sala zabiegowa oraz sale pielęgnacji i kąpieli.

Place zabaw i nowa przestrzeń

Na trawiastych wybiegach mają powstać place zabaw z kładkami, tunelami, leżankami, słupkami i innymi urządzeniami do zabawy i treningu dla psów. Nie zabraknie też drzew i zadaszeń chroniących zwierzęta przed słońcem oraz baseników, w których psy będą mogły się schłodzić w upalne dni. Obiekt będzie oddzielony od części parkowej zieloną ścianą zabezpieczającą zwierzęta.

Projekt nowego, parterowego budynku administracyjnego ma uwzględniać m.in. gabinety weterynaryjne oraz pokoje, w których prowadzone będą procedury adopcyjne. Znajdzie się tam także część socjalna, biurowa i techniczna.

Przy budynku wyznaczone będzie miejsce dla samochodów Eko Patrolu Straży Miejskiej zapewniające dostęp do przedsionka gabinetu weterynaryjnego.

Prace projektowe oraz budowlane wykona firma Drozda Construction. Ich koszt to 4,9 mln zł.

Czytaj też:

Wolontariusze „Palucha” komentują wyniki raportu: to kłamstwa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone