SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawiacy o luzowaniu obostrzeń: Czekaliśmy z utęsknieniem

fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Spacer po mieście, już bez maseczki. Zniesiono obowiązek zakrywania nosa i ust na świeżym powietrzu. Co więcej, restauracje otworzyły ogródki gastronomiczne. Spytaliśmy warszawiaków, co sądzą o zluzowaniu obostrzeń sanitarnych.

Spacer po mieście, już bez maseczki. Zniesiono obowiązek zakrywania nosa i ust na świeżym powietrzu. Warszawiacy, z którymi rozmawiał reporter RDC są z tego faktu bardzo zadowoleni.

„Na dworze jak najbardziej na plus. W pomieszczeniach powinny zostać moim zdaniem„, „Na dworze i tak wszyscy oszukiwali, mieli założone poniżej nosa„, „Jestem już po dwóch dawkach szczepienia więc mam nadzieje, że moja odporność jest w pełni. Ludzie zachowują ostrożność. Można czuć się bezpiecznie” – mówią mieszkańcy.

Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu wymaganego dystansu na dworze, wynoszącego 1.5 metra od drugiej osoby. Jeśli jest to niemożliwe, maseczkę powinniśmy założyć.

Otwarcie gastronomii na powietrzu

Pyszna kawa albo ulubione danie, i to najlepiej na słońcu w gonie najbliższych. Jest to możliwe również od soboty, restauracje otworzyły ogródki gastronomiczne.

„Czekaliśmy na ten moment z utęsknieniem. Wreszcie można oderwać się od codzienności” – mówią stołeczni mieszkańcy.

We wszystkich lokalach co drugi stolik musi pozostać wolny, z dystansem 1.5 metra między nimi. W przypadu, gdy oddziela je pleks, wystarczy 1 metr. Od 28 maja będzie można zjeść i napić się także w środku restauracji, na tych samych zasadach.

Czytaj też:

W nocy nie było pocovidowej fiesty w Warszawie, otworzyło się kilka lokali

Już blisko 800 wniosków o ogródki restauracyjne w stolicy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone