SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Czego Faust narobił w pewnej aptece” w radiowej adaptacji w RDC!

Bolesław Prus/fot. Domena publiczna

Słuchowisko według humoreski Bolesława Prusa „Czego Faust narobił w pewnej aptece” to kolejna propozycja w „Wieczorze literackim” RDC. Zapraszamy już dziś po godzinie 20:00 w imieniu Łukasza Jasiny.

Zdolny i ambitny 20-letni Ludwik Pronkiewicz przeprowadza się do Warszawy, aby zgłębiać wiedzę o farmacji i chemii. Pracuje w jednej z warszawskich aptek. Dyrektorem placówki jest Pan Doświadczyński, który przestrzega Pronkiewicza przed czyhającymi na niego pokusami miasta – przed knajpami, hazardem, długami i kobietami. Ludwik jednak zakochuje się w pannie Klotyldzie – kasjerce z apteki, która zgadza się pójść z nim do teatru na „Fausta”. Spotkanie okazuję się katastrofą. Ludwik przepłacił za bilety, został pobity i okradziony oraz oddał swój bilet przyjaciółce Klotyldy…

Za radiową adaptację opowiadania „Czego Faust narobił w pewnej aptece” odpowiada Maria Perel. Reżyserem jest Stefan Wroncki. Występują m.in. Wilhelm Wichurski, Wojciech Rajewski, Miłosz Maszyński czy Anna Jaraczówna. Słuchowisko w Radiu dla Ciebie w najbliższą sobotę po godzinie 20:00 w „Wieczorze literackim”. Przed emisją, rozmowa Łukasza Jasiny o twórczości Bolesława Prusa z prof. Monika Gabryś-Sławińską – historykiem literatury z Katedry Historii Literatury Polskiej Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie.

Po 21:00 gośćmi audycji będą Anna Wieczur-Bluszcz – reżyserka teatralna, filmowa, scenarzystka, która w ramach Laboratorium Dramatu Teatru Dramatycznego wyreżyserowała spektakl pt. „Demony” Johna Whitinga, oraz aktor Modest Ruciński. Na koniec zaś, kolejna rozmowa z Piotrem Zarembą z cyklu „historia polskich teatrów”.

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na www.rdc.pl/rdcplayer.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone