SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Czarnowo k. Ostrołęki. Wypadek z udziałem żołnierzy, 23 osoby ranne

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Straż Pożarna Jadów/Facebook

23 osoby zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doszło w miejscowości Czarnowo w powiecie ostrołęckim na Mazowszu. Około 18:00 samochód osobowy zderzył się z ciężarówką wojskową – poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej. W zdarzeniu uczestniczyli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Do wypadku doszło przed godziną 18.00 na drodze krajowej 60 w miejscowości Czarnowo w powiecie ostrołęckim. Zderzyło się tam auto osobowe z samochodem wojskowym, który wpadł do rowu. – Podróżowało nim 25 osób, samochodem osobowym trzy – przekazał Karol Kierzkowski w rozmowie z RDC.

Jak podał rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Marek Pietrzak, w samochodzie było 26 żołnierzy. Większość to podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do walki z epidemią koronawirusa w ramach akcji „Bezpieczna Wiosna” oraz towarzyszący im żołnierze WOT. Wszyscy uczestniczący w wypadku są obecnie pod obserwacją, 10 jest hospitalizowanych w szpitalach w regionie, dwóch poszkodowanych przetransportowano dwoma śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Warszawy. Według rzecznika WOT ich stan nie zagraża życiu, a do zdarzenia doszło z winy kierującego osobówką.

Ppłk Pietrzak tłumaczył, że poszkodowane w wypadku zostały 23 osoby – dwie z samochodu osobowego oraz 21 z ciężarówki. Na miejscu pracowało 25 strażaków. Przyjechało tam sześć pojazdów straży pożarnej i sześć karetek pogotowia.


Wyświetl większą mapę
Czytaj też:

Śmiertelny wypadek w Zieleńcu. Na przodzie quada siedział 8-latek

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone