SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Czarni Radom przygotowują się do nowego sezonu ligowego

fot. Facebook/ Cerrad Enea Czarni Radom

Po treningach indywidualnych czas na zajęcia drużynowe. Cerrad Czarni Radom rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu siatkarskiej ekstraklasy. Na razie zespół musie sobie radzić bez trzech zawodników, w tym dwukrotnego mistrza świata – Dawida Konarskiego.

Przez ostatnie trzy tygodnie siatkarze ćwiczyli indywidualnie. Trener Czarnych, Robert Prygiel jest zadowolony z efektów. – Zawodnicy w większości bardzo solidnie podeszli do okresu przygotowawczego. Po tych trzech tygodniach pracy wyglądają bardzo dobrze – mówił.

Przed trenerem i drużyną trudne zadanie. Nie dość, że nie mogą trenować w pełnym składzie, to jeszcze zespół trzeba zbudować praktycznie od nowa. – Niestety znowu przeszliśmy dużą rotację, mamy ośmiu nowych zawodników z czego czterech w szóstce, więc nie znamy jeszcze dokładnie mocy naszej drużyny w porównaniu z konkurencją – tłumaczył Prygiel.

W najbliższych dniach do zespołu dołączy Lucas Loch. Dłużej, bo do końca lipca, trzeba będzie poczekać na Dawida Konarskiego oraz reprezentanta USA Brendena Sandera. – Cel klubu się jednak nie zmienia – dodał trener Czarnych. – Chcemy zrobić wszystko, aby grać w play-offach – wyjaśniał.

Nowy sezon ekstraklasy siatkarzy rozpocznie się we wrześniu. Wcześniej, bo pod koniec lipca, wystartuje natomiast siatkarska letnia liga. Radomianie nie wezmą w niej udziału. Wystartuje natomiast inny mazowiecki zespół – Verva Warszawa.

Czytaj też: P. Gacek: polska liga najlepiej przygotuje A. Szalpuka do IO 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone