SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Szli po wodę, zostali zaatakowani. Trzy osoby ranne, w tym dziecko

Wojna w Ukrainie/fot. Roman Pilipey/PAP/EPA

Wojska rosyjskie ostrzelały w niedzielę Oczaków w obwodzie mikołajowskim na południu Ukrainy. W ataku jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. Trzy osoby, w tym dziecko, zostały ranne w wyniku ostrzału w obwodzie donieckim, gdy szły po wodę. W Ukrainie zakazano importu książek z Rosji i Białorusi.

Cywile, którzy przyszli po wodę w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy, znaleźli się pod rosyjskim ostrzałem – podaje w niedzielę agencja Ukrinform, powołując się na lokalne władze. Trzy osoby, w tym dziecko, zostały ranne.

„Podczas kolejnej dostawy wody technicznej w mieście Zalizne nasi mieszkańcy znaleźli się pod ostrzałem, w wyniku czego pracownik przedsiębiorstwa komunalnego stracił trzy palce, kobieta (…) została ciężko ranna w biodro” – poinformował Wasyl Czynczyk z lokalnej administracji. Jak dodał, ranne zostało też dziecko.

Urzędnik zaapelował do mieszkańców, by ewakuowali się, dopóki jest taka możliwość.

Zakaz importu książek z Rosji i Ukrainy

Na Ukrainie zakazano importu książek z Rosji i Białorusi – podaje w niedzielę agencja Ukrinform. Parlament zabronił też nadawania rosyjskiej muzyki w transporcie publicznym i w mediach elektronicznych.

Jak informuje Interfax-Ukraina, Rada Najwyższa (parlament) zakazała publicznego odtwarzania muzyki z Rosji w mediach i transporcie publicznym. Zakaz ma dotyczyć publicznego wykonywania i odtwarzania utworów wykonywanych albo stworzonych przez obywateli Federacji Rosyjskiej.

Przewidziano przy tym powstanie spisu wykonawców rosyjskich, którzy potępiają agresję przeciwko Ukrainie. Utwory takich artystów będą mogły być odtwarzane.

Jednocześnie w radiu i telewizji ma być więcej muzyki ukraińskiej, a także w większym stopniu ma być wykorzystywany język ukraiński – zdecydowano.

Restrykcje mają obowiązywać do czasu wyzwolenia wszystkich terytoriów ukraińskich zajętych przez Rosję.

Parlament zabronił też importu oraz dystrybucji książek i innych wydawnictw z Rosji i Białorusi, a także z tymczasowo okupowanych terytoriów ukraińskich – przekazuje Ukrinform.

Ostrzał Oczakowa

Wojska rosyjskie ostrzelały w niedzielę Oczaków w obwodzie mikołajowskim na południu Ukrainy. W ataku jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. – poinformowało Dowództwo Operacyjne Południe armii ukraińskiej.

„W ciągu dnia lotnictwo wroga przeprowadziło atak rakietowy na Oczaków” – przekazało dowództwo, cytowane przez Suspilne.

Jak dodano, wojska rosyjskie próbowały zniszczyć infrastrukturę portową. Trafiono również w prywatny sektor, uszkodzono kilka budynków. Dwie osoby zostały ranne, a jeden cywil zginął – poinformowano.

Czytaj też:

Rosjanie koncentrują sprzęt wojskowy w obwodzie zaporoskim

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone