SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Cytaty z „Dzienniczka” św. Faustyny na 87. rocznicę objawień

Źródło: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Cytaty z „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej, która w Płocku 87 lat temu doznała pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego, prezentowane są na wystawie w tamtejszym klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Ekspozycja „Miłosierdzie Boże w stworzeniu duchów niebieskich”, której tytuł nawiązuje do „Litanii do Miłosierdzia Bożego” według bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, będzie dostępna dla pielgrzymów przez cały rok.

Główne uroczystości liturgiczne 87. rocznicy płockich objawień św. Faustyny, gdy otrzymała ona polecenie namalowania obrazu z podpisem „Jezu, ufam Tobie”, odbędą się w czwartek wieczorem w tamtejszej katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. – Na wystawie prezentowane są fragmenty „Dzienniczka” św. Faustyny. Daje to możliwość osobistej refleksji nad tymi tekstami. Ekspozycja, która będzie trwała przez rok, została przygotowana z myślą o pielgrzymach i służyć ma pogłębieniu ducha – powiedziała siostra Jolanta Pietrasińska z płockiego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Jak przyznała tytuł wystawy „Miłosierdzie Boże w stworzeniu duchów niebieskich” jest też nawiązaniem do miejsca ekspozycji, czyli dawnego Zakładu Anioła Stróża, powołanego przez abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego (1858-1941), dobroczynnej instytucji opiekuńczej i wychowawczej dla dziewcząt, którą prowadziło płockie Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone