SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Cykl reportaży i słuchowisk Grand PIK w RDC. Emisje w każdą niedzielę

Słuchowisko RDC nagrodzone w plebiscycie „Grand PiK 2022”! "Pora gniewu" z nagrodą Ministra Kultury/fot. RDC

Najlepsze reportaże i słuchowiska lokalnych rozgłośni Polskiego Radia w Radiu dla Ciebie. Przez całe wakacje, co tydzień w niedzielę będziemy emitować nagrodzone materiały podczas tegorocznego Konkursu Artystycznych Form Radiowych Grand PiK.

Grand PiK to coroczna gala w Bydgoszczy, gdzie dziennikarze Polskiego Radia prezentują swoje autorskie reportaże i słuchowiska. W tym roku zwyciężył Cezary Galek z Polskiego Radia Zachód – autor „Opowieści babci Leonardy” o wywózkach na Syberię z perspektywy młodego pokolenia. To słuchowisko zaprezentujemy w te wakacje w RDC.

Zaczniemy jednak od „Pory gniewu” – słuchowiska Radia dla Ciebie autorstwa Aleksandry Głogowskiej – adaptację jedynego dramatu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Dramat jest niedokończony, wiemy, że Baczyński nad nim pracował. To też dramat profetyczny (…) Są w nim momenty magiczne – podkreśliła autorka adaptacji, dyrektor literacka RDC.

Sztuka przez 80 lat przeleżała w zapomnieniu w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

– W rolach głównych usłyszymy mistrzów – podkreśla prezes RDC Tadeusz Deszkiewicz. – Do realizacji, autorka adaptacji, Aleksandra Głogowska, zaprosiła wybitnych aktorów. W nagraniu wzięli udział między innymi Danuta Stenka i Piotr Fronczewski – dodaje.

Poniżej fragment.

W naszym wakacyjnym cyklu będzie także „Nasza kołysanka” Katarzyny Michalak z Polskiego Radia Lublin, „Mamo, to nie Twoja wina” Michała Słobodziana z Radia PiK czy „Pyszna historia” Doroty Sokołowskiej z Polskiego Radia Białystok.

Grand PiK to coroczna gala w Bydgoszczy, gdzie dziennikarze Polskiego Radia prezentują swoje autorskie reportaże i słuchowiska. W tym roku zwyciężył Cezary Galek z Polskiego Radia Zachód – autor „Opowieści babci Leonardy”.

Do słuchania nagrodzonych słuchowisk zapraszamy w każdą niedzielę wakacji, do 4 września, po godzinie 20:00. Przed emisją słuchowisk także rozmowa z autorami.

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na www.rdc.pl/rdcplayer.

Czytaj też:

Jazzowe lato w Warszawie. Seria letnich muzycznych wydarzeń

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone