SŁUCHAJ ONLINE
MENU

CPK. Trzy gminy w poszerzonych korytarzach transportowych

zdjęcie ilustracyjne/fot. pixabay

Nasielsk, Góra Kalwaria i Grójec. To te gminy zostały włączone do poszerzonych korytarzy transportowych. Tam też odbędą się kolejne konsultacje. Centralny Port Komunikacyjny rozszerzył obszary, przez które w przyszłości będą przebiegać drogi i linie kolejowe do lotniska.

Rozszerzone obszary to efekt konsultacji, które odbyły się w marcu. Spółka postanowiła nieco przesunąć na zachód korytarz dla linii kolejowej nr 2 między stacją Warszawa Choszczówka a Nasielskiem.

Szersze są też korytarze dla Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Objęto nimi Grójec, całą gminę Nasielsk, a w Górze Kalwarii granice przesunięto w stronę Warki.


Spotkania z gminami w najbliższym czasie

Teraz czekają nas spotkania z gminami, przez które będzie przebiegać główna linia kolejowa do lotniska: linia Warszawa – Łódź – mówi Konrad Majszyk z CPK. – W najbliższym czasie, czyli we wrześniu, październiku, listopadzie planujemy kolejne spotkania. Tym razem już nie z grupami samorządów, ale z pojedynczymi gminami, podczas których samorządowcy będą mogli odnieść się w sposób już w znacznie bardziej szczegółowy do rozwiązań, które zaproponowaliśmy – dodaje.

Ta główna szprycha kolejowa ma biec w śladzie planowanej niegdyś tzw. linii kolejowej Y z Warszawy do Łodzi i dalej do Wrocławia. Linia ta ma być otwarta razem z Centralnym Portem Komunikacyjnym w 2027 roku.

Czytaj też:

M. Horała: kryzys w ruchu lotniczym jest teraz, a loty z CPK będą za 7 lat

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone