SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Szpital tymczasowy w Radomiu wznowi działanie. Znamy datę

Szpital tymczasowy w Radomiu/fot. Totalizator Sportowy

4 października w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym na nowo zostanie uruchomiony szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. O wznowieniu jego działalności leczniczej zdecydował wojewoda mazowiecki – poinformowała w czwartek rzeczniczka szpitala przy ul. Tochtermana w Radomiu Elżbieta Cieślak.

Szpital tymczasowy, podobnie jak podczas trzeciej fali pandemii, będzie funkcjonował w nowo wybudowanym budynku Centrum Rehabilitacji przy ul. Narutowicza.

– Obiekt jest przygotowany do rozpoczęcia przyjmowania chorych. Jest w pełni wyposażony, a od 4 października będzie też zapewniony personel medyczny – powiedziała rzeczniczka.

Obecnie chorzy na COVID-19 trafiają na Oddział Obserwacyjno–Zakaźny w szpitalu przy ul. Tochtermana. W czwartek przebywało tam 10 pacjentów; większość to osoby niezaszczepione.

Reaktywacja po wakacyjnej przerwie

Jesteśmy gotowi – deklaruje wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik. – Budynek jest gotowy, wyposażony w sprzęt, łóżka. Oczywiście naszym zadaniem jest zapewnienie kadry. Nie ma obaw co do zatrudnienia kadry medycznej w placówce – dodaje.

Szpital tymczasowy w Radomiu został otwarty pod koniec marca. Dodatkowo na początku maja otworzono oddział intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19, który mieści się w zmodernizowanych pomieszczeniach w głównym budynku szpitala przy ul. Tochtermana. W lipcu, w związku z zaobserwowanym spadkiem zachorowań na COVID-19, działalność szpitala została zawieszona.

Obecnie jedynym szpitalem tymczasowym na Mazowszu jest Szpital Południowy w Warszawie.

Czytaj też:

Szpital tymczasowy w Radomiu zawieszony. Bez rehabilitacji

Władze szpitali tymczasowych komentują słowa wiceministra

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone