SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

COVID-19. Szpital tymczasowy na Okęciu w piątek przyjmie pacjentów

Szpital tymczasowy na Okęciu w Warszawie/fot. gov.pl

Szpital tymczasowy na Okęciu w piątek 5 listopada przyjmie pierwszych pacjentów chorych na COVID-19. – Na początek uruchomimy 56 łóżek, w tym 10 respiratorowych – mówi Radiu dla Ciebie rzecznik prasowy Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie pułkownik Jarosław Kowal.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Docelowo planujemy osiągnąć podobną liczbę łóżek jak w okresie wiosennym. Maksymalnie było to 174 łóżka, w tym 30 respiratorowych – dodaje płk Kowal.

Jak zapewnia płk Jarosław Kowal, w lecznicy nie będzie problemów z instalacją tlenową. – Każde łóżko jest podłączone do instalacji tlenowej. To była jedna z pierwszych rzeczy, które służby techniczne szpitala ponownie skontrolowały jeszcze w ubiegłym tygodniu, tak aby zminimalizować ryzyko jakichkolwiek usterek w tej instalacji – zaznacza rzecznik.

W całości zaś gotowy jest już szpital modułowy przy placówce na ul. Szaserów. – Aby zapewnić łóżka dla pacjentów z COVID-19, przyspieszyliśmy otwarcie całości szpitala modułowego. Dzisiaj osiągnęliśmy pełną gotowość szpitala i po południu będziemy dysponować pełną bazą łóżkową w liczbie 60 – podaje płk Kowal.

Według informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia na Mazowszu potwierdzono dziś 2036 nowych zakażeń koronawirusem, w tym w Warszawie 921. W województwie w pełni zaszczepionych na COVID-19 jest 2 793 356 osób.

Łącznie od 4 marca 2020 roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 045 102 przypadki. Zmarło 77 145 osób chorych na COVID-19.

Czytaj też:

Szpital Praski dla chorych na COVID-19? Władze stolicy przeciwne

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone