SŁUCHAJ ONLINE
MENU

COVID-19. Szczepienia w zakładach pracy od połowy maja?

fot. PAP/Darek Delmanowicz

Rząd liczy, że masowe szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy rozpoczną się w połowie maja. Mówił o tym na briefingu wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Jarosław Gowin zastrzegł, że „wszystko zależy od rzetelności, słowności koncernów produkujących szczepionki”. – Jesteśmy dobrej myśli – dodał. Dziś odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne w tej sprawie z Konfederacją Lewiatan. W tym tygodniu planowanie jest następne z Radą Przedsiębiorczości, która skupia 8 głównych organizacji biznesowych.

Spodziewa się, że do końca tego tygodnia zostaną wypracowane rozwiązania, które będą akceptowane zarówno przez rząd, jak i biznes. – Intencją rządu jest jak najszybsze i jak najszersze udostępnienie szczepionek – podkreślił Gowin.

Firma, która przystępuje do akcji szczepień ma operować kwotą nie mniejszą niż 500 zaszczepionych – dodał wicepremier. Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki powiedział, że firmy są gotowe do wzięcia udziału w akcji. Dodał, że ma to być akcja szeroka i dostępna – nie będzie ograniczeń rocznikowych. Szczepienia będą mogli przyjąć także współpracownicy, a także pracownicy zagraniczni, którzy mają legalny pobyt w Polsce.

Czytaj też:

Duże zmiany w Narodowym Programie Szczepień [SPRAWDŹ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone