SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Kilka dni po otwarciu brak miejsc w szpitalu tymczasowym w Ostrołęce

Szpital tymczasowy w Ostrołęce/fot. PAP/Artur Reszko

Pierwszy moduł szpitala tymczasowego w Ostrołęce jest już wypełniony. Placówka została uruchomiona w zeszłym tygodniu, a dyrekcja planuje otwarcie kolejnego modułu. – Chcemy to zrobić jeszcze w tym tygodniu, ale jest to uwarunkowane znalezieniem rąk do pracy – mówi Radiu dla Ciebie zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej szpitala w Ostrołęce Wojciech Krzyżanowski.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Opieramy się na swoim personelu, bo z zewnątrz nie mamy nikogo. Na razie nikt się nie zgłosił. Próbujemy organizować alokację lekarzy i pielęgniarek, żeby w najbliższych dniach uruchomić drugi moduł – wyjaśnia Krzyżanowski.

Dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Ostrołęce i na oddziałach COVID-owych szpitala wojewódzkiego jest prawie 70 pacjentów.

Wśród ciężej chorych są tylko osoby niezaszczepione. Trafiają do nas osoby młode, nawet niespełna 40-letnie. To poczucie wśród osób młodszych, że nie trzeba się szczepić, bo jest się młodym i nie ma chorób współistniejących, jest dość niebezpieczne. Na tę chwilę w szpitalu nie mieliśmy młodzieży – informuje Krzyżanowski.

Do uruchomienia drugiego modułu potrzeba kilkunastu lekarzy i pielęgniarek.

Według informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia na Mazowszu potwierdzono dziś 2036 nowych zakażeń koronawirusem. W województwie w pełni zaszczepionych na COVID-19 jest 2 793 356 osób.

Łącznie od 4 marca 2020 roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 045 102 przypadki. Zmarło 77 145 osób chorych na COVID-19.

Czytaj też:

COVID-19. Szpital tymczasowy na Okęciu w piątek przyjmie pierwszych pacjentów. Znamy szczegóły

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone