SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

COVID-19. Piaseczno chce szczepić mieszkańców przez całą dobę

fot. Marcin Borkowski/piaseczno.eu

Władze Piaseczna planują uruchomienie całodobowych miejskich punktów szczepień przeciwko COVID-19. Miałyby być gotowe do 12 kwietnia. Powiat piaseczyński w ostatnich tygodniach plasuje się w czołówce powiatów Mazowsza z najwyższą liczbą nowych zakażeń koronawirusem.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Liczymy, że miejskie punkty masowych szczepień będą gotowe na 12 kwietnia – mówi wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak. – Szpital oczywiście dedykuje miejsce w szpitalu i tego miejsca nie trzeba przygotowywać do szczepień nocnych, natomiast szczepienia dzienne będą odbywać się w lokalach należących do gminy – jedno pomieszczenie było wykorzystywane przez urząd do przyjmowania mieszkańców, a drugie to ratusz, który obecnie stoi pusty – dodaje.

Gmina szacuje, że tygodniowo uda się zaszczepić do 5000 osób. Piaseczno liczy obecnie około 90 tys. mieszkańców.

Minionej doby w powiecie piaseczyńskim potwierdzono 188 przypadków koronawirusa – to trzeci wynik po Warszawie i powiecie wołomińskim. Współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców wyniósł 9,92. Zmarły dwie osoby chore na COVID-19, obie miały choroby współistniejące. Na kwarantannie przebywa 3612 osób, ostatniej doby wykonano 612 testów na obecność SARS-CoV-2.

Masowe szczepienia w Warszawie

Masowe szczepienia na COVID-19 planuje również Warszawa. Według zapowiedzi ratusza, 19 kwietnia otwartych zostanie 13 miejskich punktów szczepień w 10 dzielnicach. Centralą będzie stadion Legii Warszawa. Dotychczas miasto uruchomiło 59 punktów szczepień w przychodniach.

Czytaj też:

Stadion Legii centralą masowych szczepień na COVID-19 w Warszawie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone