SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

COVID-19. Jak wygląda sytuacja w szpitalach w regionie radomskim?

Szpital tymczasowy w Radomiu/fot. Totalizator Sportowy

– Mówienie o początku końca trzeciej fali jest zbyt wczesne – mówią dyrektorzy szpitali z regionu radomskiego. Chorych w niektórych szpitalach jest mniej, niż w ostatnim czasie, jednak liczba ciężkich przypadków pozostaje bardzo zbliżona.

W Powiatowym Szpitalu w Kozienicach pacjentów z COVID-19 jest ciągle więcej niż miejsc – mówi RDC dyrektor lecznicy Roman Wysocki. – Mamy 103 osoby na 100 miejsc. Wczoraj na przykład nie wszystkich pacjentów przyjęliśmy z powodu braku miejsc. Wszystkie respiratory zajęte. Pacjenci w poważnym stanie. Ilość zmarłych nie świadczy o tym, że ta choroba jeszcze nie ustępuje – zaznacza.

Sześć wolnych miejsc covidowych jest w powiatowym Szpitalu w Przysusze. Dyrektor lecznicy Julian Wróbel zwraca uwagę na inny ważny problem, który się pojawił. – Są kłopoty z diagnozowaniem chorych na COVID-19 – twierdzi. – Okazuje się testy wychodzą ujemnie, a pacjent jest chory. Podejrzewamy, że to nowa mutacja wirusa – tłumaczy.

Z kolei w szpitalu tymczasowym w Radomiu jest obecnie 68 pacjentów na 80 miejsc. – Wolne miejsca dla pacjentów z Sars-CoV-2 są także w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym – mówi pełnomocnik RSS Andrzej Cieślik. – Widać wolne łóżka, ale jest utrzymująca się na tym samym poziomie liczba trudnych przypadków wymagających terapii respiratorem – podkreśla.

Dlatego też zarówno pełnomocnik szpitala jak i mieszkańcy z niecierpliwością oczekują otwarcia części OIOM-owej w szpitalu tymczasowym. Prawdopodobnie nastąpi to 30 kwietnia, ale ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie wojewoda.

Czytaj też:

Przasnysz. Pilotażowy punkt masowych szczepień przeciw COVID-19 na Mazowszu oficjalnie otwarty

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone