SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ciężki sprzęt na warszawskich Błoniach Kamionkowskich

Ciężki sprzęt wjechał działkę na Kamionku/fot. TT/Marek Piotr Borkowsk

Na Błonia Kamionkowskie w Warszawie wjechał ciężki sprzęt. Deweloper, do której należy część działki – firma Dom Development – rozpoczęła tam we wtorek budowę osiedla. W poniedziałek informowaliśmy, że w sprawie sprzedaży zabytkowego terenu prokuraturę zawiadomili miejscy aktywiści i stołeczny ratusz.

Rzeczywiście zwróciłem się do prokuratury, żeby ta sprawa została wyjaśniona. Tu nie chodzi o kwestionowanie samej sprzedaży tego miejsca inwestorom, tylko chodzi o to, żeby absolutną mieć pewność, że wszystko zostało wykonane zgodnie z prawem, zgodnie z procedurami, żeby nie było tutaj żadnych wątpliwości – mówił prezydent Rafał Trzaskowski.

Deweloper nie ma sobie jednak nic do zarzucenia. Jak tłumaczą przedstawiciele Dom Development – firma odkupiła ten teren w ubiegłym roku od innego inwestora. Działka jest wolna od jakichkolwiek roszczeń, a rozpoczęta we wtorek budowa ma wszystkie potrzebne pozwolenia. Projekt jest też zgodny z miejscowym planem zagospodarowania. Co więcej Rezydencja Stanisława Augusta – bo tak nazywa się ta inwestycja – była uzgadniana przez Dom Development z konserwatorem, który wydał kilka wytycznych. Wydaje się więc, że aktywistom ciężko będzie znaleźć sposób na zablokowanie budowy. Warto dodać, że teren o którym mowa stanowi około 40 procent całkowitej powierzchni działki, o którą walczą społecznicy. Pozostała część nadal należy do firmy, która kupiła nieruchomość od miasta 4 lata temu.

Warszawa dostała za ten teren 38 mln zł.

Czytaj też:

Dwa zawiadomienia do prokuratury ws. Błoni Kamionkowskich

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone