SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ciechanów. Wiemy, co było przyczyną uszkodzenia mostu

Most 3 Maja w Ciechanowie/fot. UM Ciechanów

Działanie człowieka było przyczyną uszkodzenia Mostu 3 Maja w Ciechanowie – to wniosek po analizie ekspertyzy zleconej przez miejscowy ratusz. Przeprawa jest zamknięta od 6 maja, kiedy to na jezdni mostu powstał uskok. Na jej ponownie otwarcie kierowcy poczekają być może nawet do połowy lipca.

– Ekspertyza dotycząca uszkodzenia Mostu 3 Maja wykazała, iż doszło do wymontowania przez osobę trzecią elementu łożyska z konstrukcji mostu. Szacowany koszt naprawy to ok. 500 tys. zł. Zostanie ona niezwłocznie zlecona przez miasto po przeprowadzeniu niezbędnych procedur formalnych. Dodatkowo elewacja mostu będzie oczyszczona i pomalowana – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie Paulina Rybczyńska, rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów.

Jak tłumaczy ratusz, środki na naprawę będą pochodziły z rezerwy budżetowej. Sprawą zajmie się policja, która ma ustalić sprawcę zniszczeń.

Ruch kołowy na moście prawdopodobnie zostanie wznowiony w drugiej połowie lipca. Miasto wprowadzi ograniczenie masy pojazdów mogących przejeżdżać przez most do 3,5 tony. Będą mogły jednak jeździć tamtędy autobusy komunikacji miejskiej.

Przeprawa została zamknięta dla samochodów 6 maja. Wówczas zapadła się jego powierzchnia bitumiczna i podbudowa. Przez most mogą przechodzić piesi, jednak tylko od strony Parku Dąbrowskiego.

Czytaj też:

Ciechanów. Kiedy otwarcie mostu? Mieszkańcy tracą cierpliwość

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone